List Wójta Gminy Ulan-Majorat z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

Opublikowano: wtorek, 01 wrzesień 2020

Szanowny Panie Dyrektorze, Szanowni Nauczyciele i Pracownicy szkoły, Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

 

    Dzień 1 września to tradycyjnie święto polskiej szkoły. Dzisiaj razem z 5 milionami młodych Polaków uczniowie z Gminy Ulan-Majorat rozpoczynają nowy rok szkolny. Wszystkim, który tworzą nasze szkolne społeczności - a więc Uczniom i ich Rodzicom, Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom - życzę, aby wspólne szkolne spotkania były radosną, twórczą i owocną podróżą po krainie wiedzy. Niech najmłodsi mieszkańcy naszej gminy rozwijają swoje uzdolnienia i kształtują charaktery wspierani przez opiekuńczych, kochających rodziców i mądrych, przyjaznych nauczycieli.

   Cieszę się z rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 i patrzę z nadzieją w przyszłość. Sytuacja, w jakiej znalazł się nasz kraj i cały świat zmusza mnie jednak do dodatkowych refleksji. Jak nigdy dotąd najważniejszą sprawą w szkołach będzie bezpieczeństwo. I z całą mocą podkreślam – jest to wspólna sprawa. Każdy z nas odpowiada za zdrowie swoje,  kolegów, rodziny, współpracowników, sąsiadów. Ja osobiście i kadra zarządzająca ulańską oświatą zrobimy wszystko, by szkoły były bezpieczne, mimo to nie możemy zapewnić, że nasze starania okażą się skuteczne. Zdrowie i życie nas i naszych bliskich będzie zależało nie od procedur, które dzisiaj w szkole poznacie, ale od rozsądku i poczucia odpowiedzialności wszystkich razem i każdego z osobna. Dlatego do życzeń dołączam wezwanie – bądźcie rozsądni.

Gdzie i jak będzie przebiegała edukacja w roku 2020/2021? Nie wiem, ale z pewnością wspólnym wysiłkiem pokonamy trudności. Jestem przekonany, że wzajemna życzliwość, przyjazna pomoc, profesjonalizm dyrektorów i nauczycieli pozwolą pomyślnie rozwiązać ewentualne problemy.

 Niech mroczny cień pandemii nie odbierze nam dzisiejszej radości, ale niech skłania nas do rozwagi. Wszystkiego dobrego, ulańska oświato, to piękny dzień i wierzę, że piękne dni przed nami.  

 

Jarosław Koczkodaj - Wójt Gminy Ulan-Majorat

Odsłony: 382

Strefa logowania