Życzenia Świąteczne

Opublikowano: piątek, 25 grudzień 2020

„Miej czas na to, aby pomyśleć – to źródło mocy.

Miej czas na modlitwę – to największa siła na ziemi.

Miej czas na uśmiech – to muzyka dla duszy”

 (Matka Teresa z Kalkuty)

 Święta Bożego Narodzenia to piękny okres. To czas przepełniony magią wigilijnej nocy, czas przebaczania i miłości, okres wielu refleksji osobistych i pamięci o bliskich, a zarazem czas wesołego kolędowania i nadziei płynącej ze świadomości, iż Bóg stał się człowiekiem, „...dzieląc z nami trudy i znoje...”. Łamiąc się symbolicznie wigilijnym opłatkiem, pamiętajmy, że szczęście to także wparcie, pomoc, dobre słowo. Aby się tak działo do tego potrzebny jest drugi człowiek. Pamiętajmy o tych którzy czują się samotni lub zagubieni.
Tradycją i przesłaniem świąt jest to, że chcielibyśmy spędzić je w gronie rodziny i przyjaciół. Zdarzył się jednak czas, że tych szczególnych chwil nie możemy spędzić z osobami, z którymi bardzo byśmy chcieli się zobaczyć. Mocą każdego człowieka jest nadzieja, dlatego spoglądamy z nadzieją w przyszłość, która pozwoli nam na zmianę tych niełatwych chwil.
Serdeczne życzenia płynące z naszych serc  dają nam nadzieję i otuchę, dlatego z okazji zbliżającej się najpiękniejszej Nocy Bożego Narodzenia życzymy Wszystkim, tego co najlepsze i najpiękniejsze. "Niech blask Wigilijnej gwiazdy rozjaśni nasze myśli nadzieją, a serca napełni miłością, która przyszła na świat w ubóstwie Betlejemskiej Groty" a nadchodzący Nowy Rok niech będzie kolejnym rokiem życia z pasją, czasem pomyślności, serdeczności i międzyludzkiej życzliwości.

Dyrektor Szkoły, Nauczyciele i Pracownicy,
Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców 

JAKO ŚWIĄTECZNĄ NIESPODZIANKĘ PRZEDSZKOLAKI PZRYGOTOWAŁY PRZEDSTAWIENIE. KTÓRE BĘDZIE DOSTĘPNE W WERSJI ON-LINE. OPUBLIKUJEMY W DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT 26 GRUDNIA.
LINK BĘDZIE DOSTĘPNY NA STRONIE INETRENTOWEJ SZKOŁY.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

Link do przedstawienia -> odtwórz film

Odsłony: 451