Walentynkowe Lotto

Opublikowano: poniedziałek, 01 marzec 2021

 Zakochaj się w czytaniu- Walentynkowe Lotto

Lubiane przez dzieci walentynki to świetna okazja do zakochania się w czytaniu, ponieważ czytanie pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Z tej okazji w poniedziałek  15 lutego 2021r         w bibliotece  Szkoły Podstawowej w Sobolach każdy czytelnik miał okazję wziąć udział w losowaniu książek w ciemno. Wypożyczali zapakowane w papier - tajemnicze  książki, nie poznając ich tytułu i autora. Biorący udział w  zabawie uczniowie otrzymali również walentynkową kolorowankę do pomalowania.

Celem akcji była popularyzacja czytelnictwa wśród społeczności szkolnej oraz zachęcanie do czytania  wprowadzając elementy zabawy w nawyki czytania..

Uczniowie mieli okazję zabrać do domu i przeczytać książki, których być może w tradycyjny sposób nigdy by nie wypożyczyli.. Akcja przyniosła sukces –bo kto z nas nie lubi niespodzianek? Wszystkie przygotowane książki zostały wypożyczone w „Walentynkowym Lotto”. Padł również tegoroczny rekord wypożyczeń. Akcja wzbudziła w czytelnikach wiele ciepłych uśmiechów, pozytywnych reakcji, a także wpłynie na poszerzenie „gustów czytelniczych”.

Dziękujemy wszystkim uczniom klas I - III, którzy wzięli udział  w tej czytelniczej  randce w ciemno i zapraszamy  do częstych odwiedzin biblioteki szkolnej. 

  

                                                            Opracowała: Grażyna Pogonowska

Odsłony: 249

Strefa logowania