WYCIECZKA ŚLADAMI PRYMASA STEFANA WYSZYŃSKIEGO UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SOBOLACH

Opublikowano: niedziela, 21 listopad 2021

Uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Sobolach wzięli udział w trzydniowej wycieczce organizowanej w ramach programu Poznaj Polskę. Celem wyprawy było poznanie historii Warmii i Mazur, a dokładniej miejsc związanych ze  Stefanem Wyszyńskim.

W pierwszym dniu uczniowie byli w Gietrzwałdzie gdzie  zwiedzili sanktuarium Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej następnie udali się do  Olsztyna, tam  w planetarium obejrzeli seans o poszukiwaniu istot żywych w kosmosie. Potem nastąpiło zwiedzanie obserwatorium astronomicznego i Starówki. W kolejnym dniu uczestnicy wycieczki  zwiedzili  Zamek  Biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim, w Stoczku Klasztornym można było, między innym, zobaczyć miejsce przetrzymywania - przez prawie rok- kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po zwiedzeniu sanktuarium w Świętej Lipce wysłuchano  koncertu organowego. Kolejną atrakcją tego dnia była wizyta w Aqa Parku.

Ostatni dzień wyjazdu również obfitował w wiele atrakcji. W Gierłoży  obejrzano Wilczy Szaniec – kwaterę Hitlera z czasów II wojny Światowej, następnie  w Giżycku  zwiedzono

Twierdzę Boyen i most obrotowy. Wycieczka  dostarczyła wielu wrażeń, przybliżyła sylwetkę Prymasa Tysiąclecia, uczniowie mieli wyjątkową sposobność zapoznać się z bogatą historią Warmii i Mazur.

Odsłony: 109

Strefa logowania