Wycieczka: Góry Świętokrzyskie - Zakopane

Opublikowano: poniedziałek, 03 czerwiec 2019

 

 

20 maja 2019r. był  długo  wyczekiwany przez naszych uczniów.  Tego dnia rozpoczęła się       5 dniowa  wycieczka  w Góry Świętokrzyskie i do Zakopanego, razem z uczniami  zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej  w Zakrzewie.  W wyjeździe uczestniczyło  40 uczniów (22 ze Szkoły Podstawowej w Zakrzewie i 18 uczniów z naszej szkoły).

Pierwszego dnia zachwycaliśmy się pięknem krajobrazów Gór Świętokrzyskich,  widzieliśmy  gołoborza, zwiedziliśmy  klasztor Ojców Oblatów na Łysej Górze i podziwialiśmy roślinność Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

Drugiego dnia wyruszyliśmy do jednego z najpiękniejszych miejsc  w polskich  Tatrach - Morskiego Oka. Po dotarciu na miejsce, widok niejednemu zapierał dech w piersiach.

W następnym dniu byliśmy w  Chochołowskich  Termach,  a po południu na Gubałówce  podziwialiśmy panoramę Zakopanego.

Czwartego dnia odwiedziliśmy  Muzeum Oscypka,  posłuchaliśmy gwary góralskiej  i poznaliśmy produkcję oscypków.  Pod koniec wycieczki wszyscy udaliśmy się na słynne Krupówki, aby kupić pamiątki dla siebie i naszych bliskich.

Piątego dnia w drodze powrotnej do domu zwiedzaliśmy  Kraków - dawną stolicę Polski. Najpierw udaliśmy się do Katedry Wawelskiej, która jest dla Polaków miejscem szczególnym, odbyło się tu 31 koronacji. Spoczywają tu prawie wszyscy królowie Polski.  W wawelskich kryptach są groby polskich artystów tj: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida.  Wszyscy mieli również okazję podziwiać słynny  Dzwon Zygmunta. Widzieliśmy Smoczą Jamę i Smoka Wawelskiego. Zachwycaliśmy się  również Sukiennicami  i  Rynkiem  Głównym, który  słynie w całej Europie ze swego uroku. Zmęczeni i szczęśliwi wróciliśmy do domów.

 

Odsłony: 476

Strefa logowania