Dzień Rodziny

Opublikowano: czwartek, 20 czerwiec 2019


W niedzielne popołudnie, 16 czerwca 2019 r., w Szkole Podstawowej w Sobolach odbył się Festyn Rodzinny. Celem pikniku była integracja środowiska lokalnego oraz wspólna zabawa na świeżym powietrzu.

Organizatorem festynu była Rada Rodziców,  w realizację tej imprezy włączyli się WSZYSCY rodzice, dyrektor szkoły oraz nauczyciele. Uroczystość została sfinansowana w większości ze środków Funduszu Sołeckiego wsi Sobole i Stanisławów- dzieci z tych miejscowości są uczniami szkoły.  Spotkanie obfitowało w wiele atrakcji: zjeżdżalnie, dmuchane place zabaw, przejażdżki w siodle na kucyku, przejażdżki na zwierzątkach napędzanych siłą mięśni. Część zabaw była prowadzona przez animatorów.

Podczas pikniku uczniowie szkoły zaprezentowali swoje talenty artystyczne.
 Imprezę uświetniły występy zespołów tanecznych  Ulan Dance Family 1&2 z Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie – Majoracie
Nie zabrakło również akcentów sportowych:odbyły się m.in. indywidualne rozgrywki sportowe oraz mecze  towarzyskie w piłkę nożną -ojcowie kontra synowie i mamy kontra córki– w obu meczach zwyciężyło młodsze pokolenie. Dzieci otrzymały nagrody, które zostały pozyskane z kancelarii Sejmu RP.
Amatorzy grilla mieli możliwość zjedzenia pieczonej kiełbaski i kaszanki. Piknikowe menu uświetniły domowe pierogi z różnorodnym farszem.Przygotowano równieżKram Łasuchagdzie można było skosztować pysznych wypieków, wypić chłodzący  koktajl truskawkowy, na ochłodę były również lody.

Dużym zaangażowaniem podczas imprezy wykazali się strażacy z OSP Sobole, którzy czuwali nad bezpieczeństwem, pomagali w rozstawianiu i składaniu sprzętu.
Rodzice jak zwykle nie zawiedli. Dopisała też pogoda, więc gości na festynie też nie brakowało.

 

 

 

 

Odsłony: 522

Strefa logowania