RAJD ROWEROWY

Opublikowano: środa, 11 wrzesień 2019

Uczniowie kl. IV wraz z wychowawcą p. Grażyną Pogonowską wyruszyli na wycieczkę rowerową po Sobolach.

Celem rajdu była promocja zdrowego stylu życia, aktywne spędzanie wolnego czasu, integracja zespołu klasowego, poznawanie walorów najbliższej okolicy oraz rozpoznawanie roślin uprawnych, ozdobnych i leśnych.

Wyruszyliśmy spod szkoły i po przejechaniu drogi wśród pól  uprawnych rozpoznawaliśmy zboża      i inne rośliny uprawne. Następnie zatrzymaliśmy się w lesie, gdzie wdychaliśmy świeże powietrze lasu mieszanego, słuchaliśmy śpiewu ptaków i podziwialiśmy piękno przyrody. Z lasu dojechaliśmy do rzeki, w której zobaczyliśmy wiele roślin wodnych tj. grążel żółty, pałki wodne i inne. Później, aby się ochłodzić udaliśmy się do pobliskiego sklepu na lody.

Następnym punktem naszej wycieczki była wizyta w ogrodzie państwa Adamczyków w Sobolach. Tam też z zaciekawieniem wysłuchaliśmy pogadanki  właściciela o historii powstania ogrodu. Później udaliśmy się na spacer po ogrodzie z naszym przewodnikiem, który ciekawie opowiadał nam  o roślinach tam rosnących. Zachwycaliśmy się pięknem hortensji, rycynowców oraz wigwamem z fasoli. W stawie zobaczyliśmy piękne ryby oraz roślinność wodną.

Naszą przygodę w ogrodzie zakończyliśmy w miejscu wyznaczonym na ognisko i zjedliśmy pyszne kiełbaski.

Do szkoły wróciliśmy nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Było cudownie....

 

 

 

Odsłony: 293

Strefa logowania