Pieczemy ciasteczka ;)

Opublikowano: wtorek, 20 październik 2020

W październiku dzieci z naszego przedszkola spędziły niezwykle pracowity dzień. Motywem przewodnim tego dnia było pieczenie ciasteczek. Maluszki dzielnie i z pełnym zaangażowaniem wałkowały ciasto i wycinały różne kształty foremkami.  Powycinane ciasteczka zostały ułożone na blachach, zaniesione i upieczone w przedszkolnej  kuchni. Po długim oczekiwaniu dzieci z apetytem jadły przygotowane przez siebie słodkości.

 

Dzień Przedszkolaka :)

Opublikowano: piątek, 25 wrzesień 2020

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

 

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 

  20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 21 września od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy.

 Tego dnia, dzieci brały udział w wielu wspaniałych zabawach i konkursach, a Samorząd Uczniowski przygotował z opiekunami drobne upominki dla najmłodszych.

Bezpieczne Przedszkole

Opublikowano: wtorek, 15 wrzesień 2020

"Przyjacielu mały mój, gdy czerwone światło - STÓJ, gdy zielone błyśnie - IDŹ, by bezpiecznie mogło być!"

W tym tygodniu w naszym przedszkolu rozpoczął się cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem  na drodze. Dzieci zapoznawały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego. W trakcie zajęć wykorzystywano prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne, dzięki którym dzieci poznawały zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na ulicy. Ponadto dzieci wykonały mnóstwo różnorodnych prac plastycznych związanych z ruchem drogowym.

 

 

Pożegnanie lata

Opublikowano: piątek, 25 wrzesień 2020

W naszym przedszkolu odbyło się uroczyste "Pożegnanie Lata - Powitanie Jesieni". Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała atmosfera. Zaraz po obiadku grupa przedszkolna wybrała się na spacer aby dostrzec zachodzące zmiany w przyrodzie, a następnie w pięknym słonecznym dniu odbyły się zabawy ruchowe.

Dzień mamy

Opublikowano: wtorek, 26 maj 2020

Dzień Matki – święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Data obchodów Dnia Matki zależy od kraju, w którym jest świętowany. W Polsce obchodzone jest 26 maja.W przedszkolu ten dzień okazał się również wyjątkowy.

Dzieci wykonały wspaniałe prezenty dla swoich Kochanych Mam w postaci kwiatów,  dla tatusiów przygotowały bryloczki do kluczy. Przedszkolaki przygotowały piękny występy dla rodziców oneline w formie Koncertu podczas którego miały możliwość wyrecytować wiersze i zaśpiewać piosenki z dedykacją dla mam i tatusiów.

"Mamo, tak bardzo Cię kocham
i dziękuję Ci za wszystko.
Za Twój uśmiech, który ogrzewa
mnie w różnych chwilach życia,
a najbardziej dziękuję Ci za to, że jesteś."

Strefa logowania