Bal karnawałowy 2021

Opublikowano: środa, 13 styczeń 2021

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 5 stycznia podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach.  Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Następny bal już za rok!!!

 

Jasełka 2020

Opublikowano: wtorek, 22 grudzień 2020

Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia.

Ten magiczny czas, tę piękną atmosferę daje się odczuć również w naszym przedszkolu. Przedszkolaki ku radości swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiały historię narodzin Dzieciątka Jezus uświetnioną nowoczesnymi kolędami i pastorałkami. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Bożego Narodzenia. Mali aktorzy zaprezentowali swoje talenty, które na koniec nagrodzone zostały pochwałą Pana Dyrektora.

 

Warsztaty Bożonarodzeniowe z Rodzicami

Opublikowano: piątek, 18 grudzień 2020

15 grudnia w Przedszkolu  odbyły się Warsztaty Bożonarodzeniowe z Rodzicami w ramach zajęć otwartych. Zajęcia były prowadzone on-line.

W miłej atmosferze rodzice odkrywali swoje talenty plastyczne, a przedszkolaki zamieniły  się w prawdziwych artystów. Dzieci wykonały piękny łańcuch na choinkę oraz piękne bombki, która z pewnością będą wspaniałą dekoracją, a może staną się prezentem dla  bliskich.

Bardzo dziękujemy rodzicom za łącze.

 

Pieczemy świąteczne pierniczki :)

Opublikowano: sobota, 19 grudzień 2020

17 grudnia  w naszym przedszkolu zapachniało świętami. Zapachniało w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż w powietrzu unosił się zapach cynamonu, wanilii, miodu, przypraw korzennych. Dzieci  przygotowywały dziś świąteczne pierniki. Lekcję kulinarną wszystkie dzieci zakończyły oceną celującą . Po upieczeniu była oczywiście degustacja. Pierniczki były pyszne. Na tym nie koniec. Kolejnym etapem będzie ozdabianie pieników za pomocą lukru, cukiereczków i posypek.Pieczemy

Mały gest, wielki cel-przedszkolaki pomagają :)

Opublikowano: piątek, 18 grudzień 2020

W grudniu w Naszej szkole zostały przeprowadzone dwie akcje charytatywne „ Mały gest, wielki cel:, oraz „ Mikołaj dla seniora”. Przedszkolaki z wielkim sercem i zaangażowaniem przystąpiły do wykonania prac plastyczno-technicznych dla Filipka Nowaka i podopiecznych Ośrodka Opiekuńczo-Leczniczego w Ustrzeszy. Dzieci pod okiem pani Ani i pani Edytki wykonały kartki  oraz bombki świąteczne. Przedszkolaki wraz z rodzicami okazując Wielkie serce pomogli w przygotowaniu paczek dla osób potrzebujących.  Ucząc dzieci pomagania rozbudzamy w nich empatię, co w przyszłości na pewno zaowocuje lepszym społeczeństwem.

 

Strefa logowania