"Jesienny liść"

Opublikowano: czwartek, 14 listopad 2019

W październiku przedszkolaki wzięły udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. " Jesienny liść" w Elblągu. Dwóch chłopców zdobyło wyróżnienie. Gratulujemy ;)

Narodowe Święto Niepodległości

Opublikowano: czwartek, 14 listopad 2019

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 12 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki   przygotowywały  się do tego ważnego wydarzenia pod opieką pani Anny Paskudzkiej i Edyty Kostjan. Podczas występu dzieci  śpiewały piosenki pt. „Jestem Polakiem”. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Robimy pizze.

Opublikowano: niedziela, 27 październik 2019

Przedszkolaki miały przyjemność być w Pizzerii Gryzli i poznać pracę kucharza. Najpierw przedszkolaki oglądały kolejne etapy wykonania pizzy, poznały składniki potrzebne do jej przygotowania. Po zapoznaniu się z techniką wykonania pizzy, dzieci wcieliły się w rolę kucharzy i przyrządziły swoje własne pizze z ulubionymi składnikami. Kiedy okrągłe przysmaki piekły się w gorącym piecu, przedszkolaki miały czas na przypomnienie sobie zasad właściwego zachowywania się w restauracji i kulturalnego sposobu spożywania posiłków. Następnie przystąpiliśmy do degustacji. Nasze „łakomczuchy” zgodnie stwierdziły, że pizza była bardzo smaczna.

Przedszkolaki obiecały, że wykorzystają zdobyte na warsztatach kulinarnych doświadczenie i sprawdzą swoje umiejętności w domu przygotowując pizzę dla rodziców (oczywiście pod ich czujnym okiem).

 

 

Śniadanie Daje Moc

Opublikowano: sobota, 09 listopad 2019

8 listopada przedszkolaki i klasy I-III ze Szkoły Podstawowej w Sobolach włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Koordynatorem akcji była Pani Anna Paskudzka.

Uczniowie i przedszkolaki pod okiem wychowawców: Pani Barbary Sergiel i Lidii Kułak oraz pomocy Pani Edyty Kostjan najpierw założyli odpowiednie stroje (fartuszki i czepki lub chusteczki), umyli ręce, następnie przygotowywali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie.

Na „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne szaszłyki owocowe i warzywne oraz pyszne soki.

Oprócz tego przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, aby jeść pięć posiłków w ciągu dnia, o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa oraz ciemny chleb zamiast bułek, a także picie soków czy wody zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Wspomniano też o niezbędnym ruchu oraz unikaniu słodyczy i chipsów, które są niezdrowe.

Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą, integracją podczas prac grupowych oraz zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

 

 

 

Przedszkolaki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radzyniu Podlaskim

Opublikowano: niedziela, 27 październik 2019

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem  i pracą Bibliotekarki. Kilkoro z nich było wcześniej w Miejskiej Bibliotece Publicznej  ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły.

 

Strefa logowania