Wycieczka do Stadniny Koni Borysiuk

Opublikowano: poniedziałek, 27 wrzesień 2021

27 września przedszkolaki i kl.I wraz z opiekunami miały okazję uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych w stadninie koni Borysiuk. Dzieci dowiedziały się wielu cennych informacji na temat tych sympatycznych zwierząt (nazewnictwo, sposób żywienia, opieka, życie w stajni). Najmłodsi mogli spróbować jazdy konnej pod opieką instruktora. Pełna emocji i wspaniałych wrażeń wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem. Serdecznie dziękujemy właścicielom stadniny zwłaszcza Pani Agnieszce za interesujące zajęcia, które na pewno na długo zapadną nam w pamięci.

Mali odkrywcy

Opublikowano: czwartek, 23 wrzesień 2021

W przedszkolu prowadzone są zajęcia w ramach autorskiego programu innowacyjnego " Mali odkrywcy- rozbudzanie naturalnej ciekawości świata" przez Panią Anię. Zajęcia wprowadzają dzieci w świat fizyki, przyrody, biologii, chemii, geografii, techniki. Są to zajęcia interdyscplinarne. Udawadniają związek nauki z życiem, tłumaczą otaczające nas zjawiska miedzy innymi, na czym polega załamanie i odbicie światła, czym jest burza, jak zmieniają się fale głosowe, czy woda może być twarda, lub co przyciąga magnes. Dzieci dowiadują się nowych rzeczy, samodzielnie przeprowadzając prawdziwe eksperymenty. Każdy Mały Odkrywca wie, że może pytać o wszystko, co go ciekawi w świecie, może mówić o swoich pomysłach bo są one cenne i wyjątkowe.

Wizyta Strażaków OSP Sobole

Opublikowano: piątek, 17 wrzesień 2021

Wizyta strażaków z OSP Sobole w naszej szkole wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci.

Podczas zorganizowanego  spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień. Dzieci pod czujnym okiem strażaków mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. 

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.  Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc. Wystarczy poszkodowanego położyć w bezpiecznej pozycji, przykryć czymś ciepłym i zadbać, by był spokojny. Potem wezwać karetkę lub kogoś dorosłego i powiadomić o zdarzeniu. To ostatnie zadanie zajęć z pierwszej pomocy, której nauczyły się przedszkolaki.

Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wielki, czerwony wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wejść. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem.

      Wiedza, którą dzieci nabyły utrwalana będzie przy każdej okazji podczas zajęć, aby dzieci nabrały pewności siebie w trudnych sytuacjach i mogły udzielić pomocy sobie i innym. Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; wiedzą jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo; szanują trudną pracę strażaka; kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach; zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych.

 

 

 

 

 

Spotkanie z policjantem

Opublikowano: środa, 22 wrzesień 2021

Przedszkolaki miały okazję zapoznać się bliżej z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. 21 września  do naszego przedszkola przybyła z wizytą Pani Wiesława Beczek  policjantka. Dzieci wysłuchały krótkiej prelekcji dotyczącej zasad bezpieczeństwa oraz miały okazję poznać (przymierzyć) rekwizyty potrzebne w pracy funkcjonariusza policji.

Wycieczka do ZOO w Warszawie

Opublikowano: niedziela, 20 czerwiec 2021

18 czerwca Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Sobolach pojechały na wycieczkę autokarową do ZOO w Warszawie.

Ogród zoologiczny jest  wspaniałym miejscem do spędzenia
wolnego czasu na świeżym powietrzu, a przy tym doskonałą okazją do
uzupełnienia wiedzy przyrodniczej. Największy podziw wśród Dzieci, spośród
wszystkich zwierząt wzbudziły żyrafy i słonie. Z wielkim zachwytem  obejrzały
przepiękne, kolorowe ptaki - ogromne wrażenie wywarły na nich papugi Ary.
Najbardziej figlarne okazały się jednak małpki, które na  widok Dzieci dały
popis wręcz cyrkowych akrobacji. Sympatię wśród Dzieci wzbudziły również
małe koniki, które ochoczo nastawiały głowy, żeby je pogłaskać. Podczas
zwiedzania ZOO zrobiliśmy zdjęcia pamiątkowe, starając się uchwycić na nich
wszystko to, co najciekawsze. W drodze powrotnej pomimo zmęczenia, Dzieciom
dopisywały humory i z entuzjazmem dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Z
uśmiechem na twarzach, troszkę zmęczone, ale pełne wrażeń i przeżyć Dzieci
wróciły do przedszkola. Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył Dzieciom
wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody
przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.

Strefa logowania