Jesienne warzywa i owoce

Opublikowano: sobota, 05 październik 2019

Jesień jest doskonała okazją  do tego aby zachęcić dzieci do jedzenia warzyw i owoców. Dlatego przedszkolaki samodzielnie przygotowały ,,owocowe szaszłyki". Po skończonej pracy odbyła się wspólna degustacja.  Dodatkową zachętą do zdrowego jedzenia było wykonanie pod okiem Pani Ani „ jesiennych gofrów”, które dzieci samodzielnie przybrały owocami. Zajęcia zostały zakończone przygotowaniem wspólnego hasła: ,,Jedz owoce i jarzyny, w nich mieszkają witaminy"

Wizyta policjantów w przedszkolu

Opublikowano: sobota, 05 październik 2019

2 października 2019 roku w Przedszkolu odbyło się spotkanie przedszkolaków z policjantami. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pani policjantka przybliżyła dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniała numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Przypominała również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Niektóre przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami

 

Bezpieczne Przedszkole

Opublikowano: poniedziałek, 23 wrzesień 2019

Wiek przedszkolny to czas intensywnego rozwoju fizycznego i umysłowego dziecka. Już od najmłodszych lat dzieci wprowadzane są w świat wartości dotyczących bezpieczeństwa.

W miesiącu wrześniu przedszkolaki zapoznały się z bezpieczeństwem w przedszkolu i w drodze do niego. Poznały zasady ruchu drogowego, zasady poruszania się pieszych po ulicy.

Dzieci poznały podstawowe znaki oraz numery alarmowe na policję, straż pożarną i pogotowie.

 

Taekwon-do w przedszkolu

Opublikowano: poniedziałek, 23 wrzesień 2019

20 września Nasze przedszkole odwiedziła trenerka i medalistka Mistrzostw Polski w Taekwon-do pani Sylwia Skwara.

Trenerka opowiedziała o swoim zawodzie i osiągniętych sukcesach. Zaprezentowała przedszkolakom i uczniom Szkoły Podstawowej układy i łamanie desek kopnięciem oraz zachęciła do zapisania się na zajęcia.

Dzieci podziwiały charakterystyczny strój oraz umiejętności Pani Sylwii. Najodważniejsi mogli sprawdzić się w niektórych ćwiczeniach.

Do przedszkola idzie maluch...

Opublikowano: poniedziałek, 23 wrzesień 2019

Pierwsze dni  po wakacyjnej przerwie miały charakter integracji.

Wspólne gry, zabawy i piosenki ułatwiły adaptację nowo przybyłych dzieci.

 Dzięki pięknej pogodzie najmłodsi mogli korzystać z boiska i  placu szkolnego.

 

Strefa logowania