Wycieczka do ZOO w Warszawie

Opublikowano: niedziela, 20 czerwiec 2021

18 czerwca Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Sobolach pojechały na wycieczkę autokarową do ZOO w Warszawie.

Ogród zoologiczny jest  wspaniałym miejscem do spędzenia
wolnego czasu na świeżym powietrzu, a przy tym doskonałą okazją do
uzupełnienia wiedzy przyrodniczej. Największy podziw wśród Dzieci, spośród
wszystkich zwierząt wzbudziły żyrafy i słonie. Z wielkim zachwytem  obejrzały
przepiękne, kolorowe ptaki - ogromne wrażenie wywarły na nich papugi Ary.
Najbardziej figlarne okazały się jednak małpki, które na  widok Dzieci dały
popis wręcz cyrkowych akrobacji. Sympatię wśród Dzieci wzbudziły również
małe koniki, które ochoczo nastawiały głowy, żeby je pogłaskać. Podczas
zwiedzania ZOO zrobiliśmy zdjęcia pamiątkowe, starając się uchwycić na nich
wszystko to, co najciekawsze. W drodze powrotnej pomimo zmęczenia, Dzieciom
dopisywały humory i z entuzjazmem dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Z
uśmiechem na twarzach, troszkę zmęczone, ale pełne wrażeń i przeżyć Dzieci
wróciły do przedszkola. Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył Dzieciom
wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody
przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.

Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

Opublikowano: wtorek, 08 czerwiec 2021

8 czerwca  odbyła się Olimpiada Sportowa Przedszkolaków w  Szkole Podstawowej w Sobolach. Dzieci zostały podzielone na dwie drużyny ze względu na wiek: 3-4 latki, 5-6 latki. Zawodnicy startowali w sześciu konkurencjach zawierających ćwiczenia na równowagę, celność, precyzję i szybkość.
Zawody rozpoczęły się od rozgrzewki prowadzonej przez Pana Mateusza Kazimierczaka. Później nastąpiło wprowadzenie drużyn i otwarcie Olimpiady przez Pana Dyrektor Arkadiusza Capa, który życzył zawodnikom udanej zabawy, ponieważ w naszych zawodach nie chodziło o wyniki, ale ważniejsze było samo uczestnictwo.
W tym duchu rozpoczęły się sportowe zmagania, którym przyglądali się kibicując starsi uczniowie i dopingując swoim faworytom. Zawody budziły wśród dzieci wielkie emocje.

Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy za udział w Olimpiadzie. Każdy przedszkolak otrzymała również nagrodę rzeczową w postaci zabawek od sponsora Pana Marka Paskudzkiego, któremu serdecznie dziękujemy.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w zorganizowanie i przeprowadzenie Olimpiady:  Koordynatora Pani Annie Paskudzkiej i Pani Edycie Kostjan, oraz dla uczestników za fantastyczną atmosferę w duchu sportowej rywalizacji. Wielkie brawa dla wszystkich, dzięki którym te zawody znakomicie się udały. 

 

 

 

 

Dzień Dziecka

Opublikowano: piątek, 04 czerwiec 2021

Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Jednak nie we wszystkich krajach w tym samym dniu i w ten sam sposób. Różnice wynikają przede wszystkim z tradycji narodowych i religijnych danego obszaru kulturowego. W Polsce jest obchodzone 1 czerwca, a każdy rodzic o nim pamięta.

W przedszkolu tego dnia staraliśmy się jak to tylko możliwe, aby naszym dzieciom umilić czas. Przygotowano wiele atrakcji. Najwięcej radości przysporzyły jednak zabawy sportowe na świeżym powietrzu, które  zakończyła  piosenka: „Wszystkie dzieci nasze są”. Kolorowe pociągi utworzone z  dzieci pojechały do przedszkola na kiełbaski z grilla, lody i wspaniałe prezenty przygotowane przez Rodziców.

.

Czerwcowe babeczki

Opublikowano: piątek, 04 czerwiec 2021

Jeden z czerwcowych dni dzieci z naszego przedszkola spędziły niezwykle pracowicie. Motywem przewodnim tego dnia było robienie muffinek. Maluszki dzielnie i z pełnym zaangażowaniem przygotowywały ciasto i wlewały go specjalnych foremek.  Wszystko zostało ułożone na blachach, zaniesione i upieczone w przedszkolnej  kuchni. Na tym praca się nie zakończyła, pozostało bowiem udekorowanie ciasteczek. Przedszkolaki polewały je bitą śmietaną, ozdabiały kolorowymi posypkami, cukrem pudrem i cukiereczkami. Po długim oczekiwaniu dzieci z apetytem jadły przygotowane przez siebie słodkości.

 

 

Dzień Rodziny

Opublikowano: piątek, 04 czerwiec 2021

Dzień mamy i taty to bardzo szczególne daty dla dzieci w wieku przedszkolnym, pozwalają dzieciom na wspólne przeżywanie radości i okazywanie radości rodzicom. W dniu 26 maja Przedszkolaki przygotowały filmik słowno- taneczno -muzyczny dedykowany swoim Kochanym Rodzicom.

 

Strefa logowania